CHCI BUDKU

Máte zájem o vlastní miniknihovničku? Jsou zde 2 cesty, kterými se při pořizování můžete ubírat:

1.

Budku si postavíte sám/sama

Šance pro kutily a novátory, kteří se rádi zařídí podle vlastních možností.

2.

Chci hotovou budku

Pro úsporu času při stavění budky lze navázat spolupráci s týmem mini.knihovna.cz.

Co to znamená?
  • My poskytneme nákres pod volnou licencí, přehled potřebného materiálu a samozřejmě srozumitelný návod na sestavení.
  • Určitě se ale nemusíte držet stanoveného postupu. Pamatujte, že tvar a výsledný vzhled můžete plně přizpůsobit vlastní vizi či představám budoucích uživatelů. Pro inspiraci jsme vybrali několik odkazů, které jistě poslouží jako cenný zdroj nápadů.
  • Ještě než se dáte do díla, bude jistě přínosné zamyšlení nad komunikací s úřady a místní samosprávou. S tím souvisí také vhodné umístění budoucího díla a nalezení osoby, která bude o budku pravidelně pečovat.
Jak na úřad

Knihovnička je jistě chvályhodný prvek ve veřejném prostoru. Je však nutné počítat s faktem, že o jejím přínosu budete muset přesvědčit povolané osoby. Takže v případě, že si nestavíte budku na vlastním pozemku, určitě čtěte dále.

Co to znamená?
  • MOMENTÁLNĚ NEDOSTUPNÉ, ALE RÁDI VÁM PORADÍME, JAK BUDKU VYROBIT.
  • Výrobu miniknihovničky vám zprostředkujeme u našeho dodavatele, SPŠ Jílové v Brně.
  • Zatím máme v zásobě pouze „tradiční“ tvar (viz Nákres), který však lze po domluvě mírně upravit. Barva a ozdobné motivy jsou na vás.
  • Doručením a předáním budky to ale nekončí. V případě, že vaše plány vyžadují zásah do veřejného prostoru, je nutné vše prokonzultovat s odpovědnými orgány (viz Jak na úřady). To nejlépe s předstihem. Také je důležité vzít v potaz instalaci a následnou údržbu.
  • Máte-li vše rozmyšlené, disponujete souhlasem od města, popř. stavíte na vlastním pozemku, zašlete nám na jsmeminiknihovna@gmail.com poptávku. Očekáváme, že nám sdělíte své jméno, vaši instituci (pokud za ni jednáte), míru urgence, počet požadovaných budek a místo, kde má budka stát. Určitě se neostýchejte na cokoliv dotázat.
  • Obratem dostanete odpověď s fixní cenou, která pokryje náklady, práci učňů a případné výdaje na doručení. Předem bychom chtěli dát vědět, že se jedná skutečně o minimální cenu.
  • Náš studentský projekt není zaštítěn občanským sdružením ani živností. Nemáme tedy žádné účetnictví. Veškeré platební transkace jsou tedy prováděny na tzv. dobré slovo. Jsme zastánci oboustranné slušnosti a respektu.

Používáte starou verzi internetového prohlížeče. Doporučujeme aktualizovat Váš prohlížeč na nejnovější verzi.

Další info